Monday, January 27, 2014

needed: sales rehab

Lenistwo i zabieganie nie zna w styczniu granic... Moje weekendy sprawiają, że tylko czekam na poniedziałek. Czy to normalne? Gdzieś już słyszałam: "Idę do pracy, aby odpocząć", ale do szkoły?! To jakaś patologia... Na szczęście ferie zaczęły się na dobre, ale jeśli ktoś myśli, że moje dni wyglądają tak jak te opisywanie gdzieś tam na tumblr.com (chodzi mi o te hipsterskie zdjęcia książki, kubka wypełnionego kawą/czekoladą/waniliową herbatą z czapą bitej śmietany i karmelu, ewentualnie zamiast książki Vogue, ELLE, Glamour, albo coś równie "modnego") to się  g r u b o  myli. W tej bieganinie nie zauważyłam nawet jak od kilku ostatnich tygodni mój #ootd (Jezu, jak długo zajęło mi rozszyfrowanie, co to znaczy! - dla nie zorientowanych tak jak ja jeszcze wczoraj Outfit Of The Day. Btw, obiecuję zerwać, a przynajmniej ograniczyć Instagram...) składał się ze swetra+legginsów. Oczywiście nie jednego, ale kilku. Jak co roku, co sezon, co kilka miesięcy wpadłam w spiralę i kupuję tylko jeden zestaw ciuchów - w tym roku swetry i legginsy, ewentualnie różnokolorowe spodnie. Dopiero W. uświadomiła mi, że czas coś zmienić. No to zmieniłam - sweter na bluzkę... Ech, chyba nie o to jej chodziło...

/Laziness and seeking are too huge in January for me... My weekends make me just waiting for Monday. Is this normal? Where have I heard : "I'm going to work, to rest ", but to school? Is this a pathology... Fortunately winter holidays have begun, but if someone thinks my days look like they describe somewhere on tumblr.com (mean those photo of book, a cup filled with coffee/chocolate/vanilla tea with a cap of whipped cream and caramel possibly with the book or Vogue, ELLE, Glamour, or something equally "fashionable") is a coarsely wrong. In the bustle did not see even the last few weeks my #OOTD ( Jesus, how long it took me to decipher what it means - for not oriented like me yesterday Outfit Of The Day. Btw, I promise to break, or at least reduce Instagram... ) consisted of a sweater + leggings . Of course, not one, but several . As every year, every season, every few months I fell into a spiral and buy only one set of clothes - including the sweaters and leggings, or different colored pants. Only W. made ​​me realize it's time to change something . Well, I changed - sweater on a blouse... Eh, probably it's not what she meant.../W każdym razie, jednym z moich nowych postanowień noworocznych może być ten, w którym obiecałam sobie, że będę kupować nowe ciuchy wtedy i tylko wtedy, gdy uda mi się sprzedać jakąś zbędną rzecz z mojej szafy. Cóż, nie idzie mi za dobrze... Założyłam co prawda konto na vinted.pl (klik-klik) , ale jak dotąd sprzedałam tylko jedną parę spodenek, a już kupiłam sukienkę, spódniczkę (zdj. niżej), koszulę, sweter (!!!! Jezu...) i buty (zdj. niżej). Chociaż muszę powiedzieć, że i tak nieźle trzymałam się na wyprzedażach, a uwierzcie mi, łatwo nie było. I tak powstrzymałam się od kupy bardzo-mi-potrzebnych-super-tanich-modnych-ciuszków. Ale niestety moje postanowienia nie dotyczyły zakupów do kuchni... No i przybiegłam do domu z dwoma paczkami papilotek na muffiny, formą na ciasto w kształcie tortu, wyciskarkami do ciastek w kształcie bałwanków, serem na sernik i 3 kilogramami pomarańczy... Dochodzę do wniosku, że do sklepu trzeba mnie wpuszczać tylko w kaftanie bezpieczeństwa... Niedługo ktoś będzie mi wydzielał kieszonkowe po 2zł codziennie i skończy się moje szaleństwo.

/Anyway, one of my New Year's resolutions may be one in which I promised myself that I will buy new clothes if (and only if) I can sell some unnecessary thing from my wardrobe. Well, not going so well... Although I put an account on vinted.pl (clik-clik), but so far I've sold only one pair of shorts, and already bought a dress, a skirt (ph. below), shirt, sweater (!!! Jezus... ) and shoes (ph. below). Although I must say that, and so well kept up on clearance sales, and believe me, it wasn't easy. And so refrained from piles of very- I-need-super-cheap-chic-clothes . But unfortunately my order didn't relate to shopping for the kitchen... Well, I jumped to the house with two forms on muffins, form in the cake-shape, cheese for cheescake and 3 pounds of oranges... I come to the conclusion that someone should radiate my pocket after 2 zloty every day and end my madness./
/legginsy H&M, T-shirt Sinsay, denim jacket Vintage, sweather no-name/
W kuchni istne szaleństwo! Ostatnie dni, pomimo tego, że powinnam spędzić nad książką do historii i (o zgrozo!) matematyki, spędziłam głównie w piekarniku, ewentualnie w garach. Odkrywam w sobie Master Chef'a. Niektórzy twierdzą, że nieźle mi to wychodzi. W buncie przeciwko tak uwielbianym babeczkom, brownie, tortom z kremem, domowej chałwy i wielu, wielu smakołykom ociekającym od tłuszczu i cukru, powstały batoniki zbożowe. Mój braciszek tylko popukał się w czółko, a tata pokręcił nosem. I weź bądź tu pro slowlife... Po prostu się nie da!
Póki co kończę, bo właśnie czuję, że ciasto na donuty już wyrosło... Buzia!

/In my kichen - just craziness! Recent days, despite the fact that I should spend over a book for History and (horror of horrors!) Maths spent mostly in the oven, or in the midst pans. I discover in myself the Master Chef. Some say that quite well. The revolt against such a adored cupcakes, brownie, cakes with cream, homemade halva and many delicacies dripping with fat and sugar, cereal bars created. My brother just tapped his forehead, and my dad shook his nose. And how to be pro SlowLife here... You just can not be!
As long as I finish, I just feel that the dough into donuts have grown ... Kisses!/

/skirt: Bershka%/

/shoes: H&M%/


9 comments:

 1. Ciekawy zestaw, świetnie wyglądasz

  ReplyDelete
 2. Fajne stylizacja;)

  A buty to perełka;) zazdroszczę.

  WIESZ CO NOWEGO U MNIE?

  ZAPRASZAM http://more-fashionnnn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. zestawienie jeansu, kwiatowego motywu i szarości idealne! ;)

  ReplyDelete
 4. Very pretty. Your blouse is adorable and I love your new sandales :)

  ReplyDelete
 5. jej jakie masz ładne nogi a ciacho pewnie było pyszne
  Pozdrawiam i zapraszam do nas ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! ;)
   A batoniki, tak, były pyszne...

   Delete